שאלות ותשובות

בבריכת עלמיא, ניתן להתחיל את הפעילות מגיל חודשיים (2 חודשים – כרונולוגי ).

תינוקות אשר נולדו פגים/ או במשקל נמוך ייחלו פעילות בהתאמה לגיל ומשקל התפתחותי של חודשיים.

לא. טיטול-ים חד פעמי אינו מונע בריחת צואה למים. על מנת לשמור על איכות המים בבריכה,אנו בבריכת עלמיא מחייבים כניסה למים רק עם בגד ים רב פעמי של חברת mty  שתפקידו למנוע בריחת צוואה למים. בגד ים זה הוא רב פעמי, ניתן לכביסה, ומופיע בשלל צבעים. ניתן להשיג את בגד הים אצלנו וישירות מהחברה.

הפעילות בבריכת עלמיא שמה דגש על שלבי ההתפתחות של הילד. הקבוצות בנויות לפי טווח גילאים של עד חצי שנה, כך שבכל קבוצה מתמקדים בשלב ההתפתחותי המתאים. מגיל חודשיים ועד גיל 4 בערך, הפעילות היא בקבוצה של עד 8 ילדים עם אחד ההורים במים. כאשר הדגש הוא על הרגלי מים, הקניית בטחון ועצמאות במים. מגיל 4 ועד גיל 6 בערך הפעילות היא בקבוצה של 6 ילדים ללא הורים במים והדגש הוא בנייה, הקניית הרגלים ולימוד לשחייה בסגנון חתירה.

בבריכת עלמיא, אנו מצלילים את התינוקות באופן הדרגתי כחלק מהשהייה במים.

לתינוק רפלקס עצירת נשימה, שהגן עליו בהיותו עובר בבטן מפני כניסת נוזלים לגופו, רפלק זה הולך ונעלם בהדרגה עד לגיל 6 חודשים. בפעילות בריכה אנו יוצרים התניה הנעשית בתנועה המלווה במלל, בין הפעולה לשלנו לעצירת הנשימה. ההתניה נועדה להחליף באופן הדרגתי את עצירת הנשימה הרפלקטיבית ברצונית. בקרב תינוקות גדולים יותר הלמידה נעשית באמצעות ההתניה. בכל שלב אנו קשובים לילד ולהורה, חשוב לנו שכל פעולה תעשה בזמן המתאים וממקום שמרגישים בנוח ובטוח.

מומלץ להניק תינוק היונק חלב אם עד שעה לפני הכניסה למים. תינוק הניזון מתחליפי חלב או אוכל אחר עד שעתיים לפני הכניסה למים.

כן, הפעילות במים בבריכת עלמיא, מתקיימת כל ימות השנה ומומלצת גם בחורף. הבריכה מקורה ומחוממת, כך הילדים נהנים מפעילות כל השנה. אנו מאמינים בתנועה מתמדת, הפעילות הגופנית מחזקת את המערכת החיסונית, ילדים פעילים חסינים יותר מפני הדבקות בוירוסים ומחלות, האויר החם והלח תורם להוצאת הליחה מהגוף ולהפחתת גודש באף. דווקא בימות החורף הקרים, כשהתינוקות לבושים שכבות, הפעילות במים החמים, משחררת את הגוף ומאפשרת תנועתיות.  בנוסף, מתאפשר מגע גוף אל גוף של ההורה והתינוק שחיוני בשלבי ההתפתחות הראשונים.

בריכת עלמיא פועלת על פי התקנים של משרד הבריאות, אשר מחייב חיטוי באמצעות כלור. אודות לכך שבזמן הפעילות במים מתבצעת בקבוצות קטנות, אנו יכולים לשמור על רמת כלור נמוכה באופן יחסי לבריכות ציבורית. כמו כן, בדיקות של רמות הכלור ואיכות המים, מתבצעות מספר פעמים ביום. אחת לחודש נעשית דגימת מים על ידי מעבדה חיצונית ותוצאות הבדיקות נשלחות אלינו ואל משרד הבריאות.

  • כאשר הילד/ המלווה משלשל ו/או עם חום.
  • 36 שעות לאחר קבלת חיסון.
  • כאשר יש פצעים פתוחים.
  • במידה ויש דלקת עיניים.
  • במקרה של דלקת באוזן החיצונית .

לא. בבריכת עלמיא אנו מאמינים בפעילות מתמשכת ותהליכית, שכך היא משמעותית משפיעה ומוטמעת אצל הילד במישור הפיזי ( פיתוח יכולת השחייה והרגלי מים) והרגשי (הביטחון והעצמאות במים). על כן, הרישום הוא לשיעור ספציפי ביום קבוע, למחזורים של שלישונים (4 חודשים), המתחדש בכל מחזור. התשלום נעשה מראש, כאשר ניתנת האפשרות להפסיק פעילות בכל שלב מכל סיבה שהיא, בהודעה של שבוע מראש וניתן החזר כספי על מספר השיעורים שנותרו עד לסיום השלישון בהפחתה של 30 ₪ דמי טיפול.

צרו קשר וקפצו למים